Корзина
18 отзывов
+380
97
650-97-97
+380
50
166-16-36
УкраинаКиеввул. Стеценка 21
Корзина
DiamTools - официальный представитель DISTAR - Baumesser - ADTnS в Украине тел.: +38 097 650 97 97
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Рекомендації та поради щодо вибору алмазного інструменту

Рекомендації та поради щодо вибору алмазного інструменту

Головними ознаками, на які необхідно орієнтуватися при виборі алмазного інструменту, це з яким матеріалом потрібно працювати та характеристики обладнання, на якому інструмент буде використовуватися.

1. Алмазні інструменти виробляються і орієнтовані на обробку вузького переліку матеріалів. Ці матеріали схожі між собою за основними фізико-механічними властивостями, а саме - абразивність, твердість і ін. Нерідко зустрічаються алмазні диски, на етикетці або упаковці яких, можна знайти найширший спектр оброблюваних матеріалів з натяком на універсальність застосування диска і високої якості роботи при обробки всіх цих матеріалів. Можна з упевненістю сказати, що це швидше за все не так.

  При виробництві дійсно якісного алмазного інструменту провідні виробники враховують особливості кожного оброблюваного матеріалу, а саме взаємодія його з інструментом в процесі обробки. Виходячи з цього вже формуються склади зв'язки (металева складова алмазного ріжучого шару), марка (міцність) і зернистість алмазного порошку, а також форма самого алмазного шару і метод його кріплення на металевому корпусі. Хоча це не означає, що, наприклад, якщо відрізний диск орієнтований на різку бетону, він не буде різати мармур або черепицю. Без сумніву різати диск буде, але вкрай велика ймовірність негативних наслідків: низька якість різання, засалка алмазного шару, низький ресурс, низька ріжуча здатність. Тому першим параметром, яким слід керуватися при виборі того чи іншого типу алмазного інструменту є орієнтованість його на певний перелік матеріалів.
 
2. Другий параметр, на який необхідно звернути увагу при виборі інструменту - особливості обладнання, що застосовується, а саме: тип посадки (діаметр вала, форма кріплення вузла), потужність обладнання, швидкісні режими, наявність або відсутність водяного охолодження.

• Тип або діаметр посадки. Алмазні диски, фрези, свердла (коронки) найчастіше виробляються зі стандартними типами посадок. Так, наприклад, для КШМ (болгарок) найбільш популярною посадкою є розмір отвору діаметром 22,2 мм, для плиткорізів і настільних верстатів - 25,4 мм, для бензорізів і штроборізів - 32 мм, для свердлильних машин - хвостовик 1 ¼ "UNC. Проте на цьому обладнанні можна використовувати інструмент і з іншими посадками використовуючи перехідні кільця і ​​розточення корпусу (для відрізних дисків), різні адаптери (для фрез і коронок).

• Ще одним параметром обладнання, важливим при виборі інструменту є потужність обладнання. Багато виробників професійного алмазного інструменту, наприклад корончастих свердел, часто чітко позиціонують різні виконання саме щодо потужності приводу свердлильної машини.


• Швидкість обертання робочого валу. Цей не менш важливий параметр також варто враховувати, вибираючи алмазний диск, фрезу, або свердло (коронку). Оптимально підібраний швидкісний режим здатний забезпечити максимальну продуктивність а також безпеку при використанні інструмента.

• Багато різного алмазного інструменту орієнтовані на роботу з застосуванням охолоджувальної рідини, наприклад: каменерізні верстати, верстати настільного типу, мобільні свердлильні установки та ін. Необхідність використання води в якості охолоджуючої рідини практично завжди вказана на етикетці або самому корпусі інструменту піктограмами «крапелька» або « краник ».
Також нерідко на етикетках можна зустріти піктограми і «з охолодженням» і «без охолодження».
Це означає, що при неможливості використання водяного охолодження інструмент можна використовувати і без нього, але в такому випадку можливі зниження таких робочих характеристик, як продуктивність і ресурс.

• Розміри оброблюваної заготовки або глибина різу (свердління). Цей аспект впливає на підбір інструменту по геометричним параметрам. Очевидно що неможливо розрізати за один прохід цеглу диском діаметром 125 мм. Як правило при визначенні діаметра диска використовують таке правило: Діаметр диска повинен становити не менш як три розміри глибини різання.

3. Питомі витрати на обробку матеріалу. Перед вибором дисків, схожих по застосовності (за матеріалами) і типу посадки, але знаходяться в різних цінових категоріях, необхідно в першу чергу оцінити обсяг виконуваних робіт. Без сумніву, для виконання дрібних робіт з різання матеріалів в побутових умовах не обов'язково купувати професійний дорогий інструмент. І навпаки, для виконання великого обсягу робіт професійного рівня не варто купувати диски економ класу, очевидно що вони себе при цьому не виправдають. З іншого боку, нерідко буває, що дешевий інструмент виявиться вельми недешевим в роботі. Оцінюючи економічний ефект від використання того чи іншого диска необхідно оперувати таким поняттям як «питомі витрати на обробку матеріалу». Дана величина є відношенням ціни (грн) інструменту до ресурсу його служби (м. кв. або м. пог.). І, як не дивно, виконуючи великі обсяги робіт, питомі витрати на обробку матеріалу при використанні декількох дешевих дисків нерідко помітно перевищують витрати, які показує один, але професійного класу, диск.


4. Вимоги до якості та швидкості різу. Також має сенс враховувати такі особливість, як якість різу і швидкість різання інструменту. Наприклад, якщо Вам необхідно зробити високоточний якісних різ, необхідно використовувати диски з суцільним алмазним шаром 1A1R, а, в разі, якщо вам важлива не якість різання, а безпосередньо швидкість обробки матеріалу, то Ваш вибір повинен зупинитися на на дисках TURBO (з гофрованим алмазним шаром) або 1A1RSS (сегментні диски).

Предыдущие статьи